Województwo łódzkie też jest spoko! Kopalnia Bełchatów i okolice

184 KM 1 dni Tobiasz Kukieła (Jednoślad)

W województwie łódzkim kryje się wiele ciekawych miejsc, które warto jest odwiedzić. Podczas naszej wycieczki zobaczymy zabytki, pomniki historyczne oraz odwiedzimy restauracje ze smacznym jedzeniem.

1. Łódź

Naszą dzisiejszą wyprawę rozpoczynamy w Łodzi. Stąd wyruszamy w kierunku Ikei, a następnie trasą S14 do miejscowości Dobroń. Zjeżdżamy z trasy ekspresowej i przez chwilę kierujemy się w stronę Sieradza, aby zaledwie po trzech kilometrach odbić w lewo w kierunku miejscowości Ldzań. Od teraz będziemy jechać wąską, asfaltową ścieżką wiodącą przez lasy.

2. Ldzań

W sezonie letnim w Ldzaniu możemy się zatrzymać na chwilę i napić np. porannej kawy – namawia nas do tego zabytkowy, drewniany młyn. W jego bliskim sąsiedztwie znajduje się niewielka knajpka polowa – miejsce to jest szczególnie chętnie odwiedzane przez rowerzystów i właśnie motocyklistów.

3. Dłutów

Po chwili przerwy ruszamy w dalszą podróż. Dojeżdżamy do miejscowości Gucin, a tam odbijamy w lewo i prujemy do Dłutowa. Tutaj czekają nas kolejne atrakcje. W dłutowskim lesie znajduje się makieta jednego z pierwszych strąconych samolotów z czasów II wojny światowej. Samolot jest pełnowymiarową makietą Łosia i stoi dokładnie w miejscu, w którym pilot awaryjnie wylądował. Miejsce to ma arcyciekawą historię, którą dokładnie zgłębimy z tablic informacyjnych znajdujących się na miejscu. Makieta samolotu znajduje się lesie w miejscowości Dłutówek. Miejsce znajdziecie bez problemu, a w razie kłopotów drogę na pewno wskażą okoliczni przechodnie.

4. Bełchatów

Z Dłutowa kierujemy się w stronę Bełchatowa, a stamtąd w kierunku miejscowości Kleszczów, zanim jednak tam dojedziemy, zatrzymujemy się w Żłobnicy – to właśnie tam znajduje się taras widokowy do którego dzisiaj zmierzamy. Z tarasu możemy podziwiać niesamowity krajobraz kopali odkrywkowej, który ciągnie się niemal po horyzont. Po drugiej stronie „dziury” widzimy elektrownie Bełchatów. Szykując się na odwiedziny tarasu widokowego nie zapomnijcie wziąć czapki lub komina, którym zakryjecie głowę i uszy, ponieważ w tym miejscu zawsze bardzo mocno wieje.

5. Kleszczów, Łódzkie

Po odwiedzeniu odkrywki możemy udać się do Kleszczowa i zrelaksować w SolParku – to klasyczna restauracja oraz hotel połączony ze SPA. Jeśli jednak nie interesują Cię takie rozrywki, to zapraszamy do dalszej wycieczki motocyklowej.

6. Taras Widokowy Góra Kamieńsk

Z Kleszczowa ruszamy w kierunku miejscowości Piaski, a tam odbijamy w prawo prosto na Górę Kamieńsk – łącznie to około 10 kilometrów trasy. Na miejscu możemy wjechać kolejką linową na szczyt góry i podziwiać widok z najwyższej, a przy okazji sztucznej góry w centralnej Polsce.

7. Łódź

Po wizycie na górze Kamieńsk ruszamy w drogę powrotną do Łodzi. Czeka nas jeszcze ponad 70-kilometrowa droga powrotna.

Komentarze

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Dodaj nowy komentarz

Dziękujemy!

Komentarz został przesłany do weryfikacji

Powrót

Zobacz inne wycieczki.

Borne Sulinowo. Dla fanów świeżego powietrza, natury i pojazdów militarnych

336 KM 1 dni Tobiasz Kukieła (Jednoślad)

Chociaż Borne Sulinowo nie jest jakoś szczególnie znaną miejscowością z turystycznego punktu widzenia, to z każdym rokiem zmienia się to coraz bardziej. Post apokaliptyczny krajobraz opuszczonego niegdyś miasta sprawia, że miejsce to jest szczególnie łakomym kąskiem dla fanów szeroko pojętego urbexu, a niesamowite tereny przylegające do miasta położonego wśród rozległych lasów sprawiają, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Karkonosze – skarb Dolnego Śląska

130 KM 1 dni Motowycieczki

Trasa o dł. Około 210 km, czas jazdy około 5 godzin. Karkonosze to prawdziwy raj dla motocyklistów lubiących nie tylko zwiedzać ciekawe miejsca, ale też wyszaleć się na usianych zakrętami górskich drogach. Na bazę wypadową wybieramy Jelenią Górę, choć dobry miejscem może być też Karpacz lub Szklarska Poręba.